ATV15C171J-HF
Manufacturer Part Number:
ATV15C171J-HF
Part of Description:
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AB
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.45A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMC)
Voltage - Breakdown (Min) :
189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
275V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
170V