ATV06B351JB-HF
Manufacturer Part Number:
ATV06B351JB-HF
Part of Description:
TVS DIODE 350VWM 567VC DO214AA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.06A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
567V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
350V