SMB10J18CA
- Manufacturer Part Number:
- SMB10J18CA
- Manufacturer/Brand:
- Formosa Microsemi Co., Ltd.
- Part of Description:
- TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AA
- Manufacturer :
- Formosa Microsemi Co., Ltd.
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 34.2A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1000W (1kW)
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 20V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 29.2V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 18V