P6KE600A-G
Manufacturer Part Number:
P6KE600A-G
Manufacturer/Brand:
Comchip Technology
Part of Description:
TVS DIODE 513VWM 828VC DO15
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
720mA
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-204AC, DO-15, Axial
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-15
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
570V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
828V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
513V