TV06B351J-G
Manufacturer Part Number:
TV06B351J-G
Part of Description:
TVS DIODE 350VWM 567VC DO214AA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.06A
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
567V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
350V