SMB10J9.0AH
Manufacturer Part Number:
SMB10J9.0AH
Manufacturer/Brand:
Taiwan Semiconductor Corporation
Part of Description:
TVS DIODE 9VWM 15.4VC DO214AA
Manufacturer :
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
64.9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
10V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
15.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
9V