SMPC54ANHM3/H
Manufacturer Part Number:
SMPC54ANHM3/H
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC TO277A
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
Automotive, Telecom
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
17.2A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-277, 3-PowerDFN
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Power Line Protection :
No
Supplier Device Package :
TO-277A (SMPC)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V