1.5SMC20CA-E3/9AT
Manufacturer Part Number:
1.5SMC20CA-E3/9AT
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC SMC
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
54.2A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMCJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17.1V