SMB8J15CA-E3/5B
Manufacturer Part Number:
SMB8J15CA-E3/5B
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
32.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
800W
Product Status :
Active
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V