SMB8J10CA-E3/5B
Manufacturer Part Number:
SMB8J10CA-E3/5B
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AA
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
47.1A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse :
800W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMB)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
17V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V