SMBJ64CA-M3/52
Manufacturer Part Number:
SMBJ64CA-M3/52
Part of Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
71.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V