ATV04A251JB-HF
Manufacturer Part Number:
ATV04A251JB-HF
Part of Description:
TVS DIODE 250VWM 405VC SMA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
990mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
400W
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Voltage - Breakdown (Min) :
279V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
405V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
250V