ATV06B800J-HF
Manufacturer Part Number:
ATV06B800J-HF
Part of Description:
TVS DIODE 80VWM 129.6VC DO214AA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4.63A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
88.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
129.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
80V