ATV06B450J-HF
Manufacturer Part Number:
ATV06B450J-HF
Part of Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.25A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMB)
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
72.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V