SMAJ43CE3/TR13
Manufacturer Part Number:
SMAJ43CE3/TR13
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
TVS DIODE 43VWM 76.7VC DO214AC
Manufacturer :
Microchip Technology
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6.5A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
500W
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
76.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V