SMAJ20E3/TR13
Manufacturer Part Number:
SMAJ20E3/TR13
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
TVS DIODE 20VWM 35.8VC DO214AC
Manufacturer :
Microchip Technology
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
13.9A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
500W
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Type :
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V