SMAJ15CE3/TR13
Manufacturer Part Number:
SMAJ15CE3/TR13
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
TVS DIODE 15VWM 26.9VC DO214AC
Manufacturer :
Microchip Technology
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
18.8A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
500W
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
26.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V