TV06B120JB-G
Manufacturer Part Number:
TV06B120JB-G
Part of Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
30.15A
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMB)
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V