ACPDT-24CAN-HF
Manufacturer Part Number:
ACPDT-24CAN-HF
Manufacturer/Brand:
Comchip Technology
Part of Description:
AUTOMOTIVE DIODE ESD 24VWM 200W
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
2
Capacitance @ Frequency :
11pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Peak Pulse :
200W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
25.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
70V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V (Max)