TV06B151J-G
Manufacturer Part Number:
TV06B151J-G
Part of Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.47A
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMB)
Voltage - Breakdown (Min) :
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
243V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
150V