AUSMBJ190A-HF
Manufacturer Part Number:
AUSMBJ190A-HF
Manufacturer/Brand:
Comchip Technology
Part of Description:
AUTOMOTIVE DIODE TVS 190V 600W S
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMB)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
307.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
190V