HZM27FATL-E
- Manufacturer Part Number:
- HZM27FATL-E
- Manufacturer/Brand:
- Renesas Electronics America Inc
- Part of Description:
- TVS DIODE 21VWM MPAK5
- Manufacturer :
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 27pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- SC-74A, SOT-753
- Power - Peak Pulse :
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 5-MPAK
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 25.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 21V