BZW04-9V4
Manufacturer Part Number:
BZW04-9V4
Manufacturer/Brand:
Taiwan Semiconductor Corporation
Part of Description:
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO204AL
Manufacturer :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
25.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Peak Pulse :
400W
Supplier Device Package :
DO-204AL (DO-41)
Voltage - Breakdown (Min) :
10.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
15.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
9.4V