SMBJ17CD-M3/H
Manufacturer Part Number:
SMBJ17CD-M3/H
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 17VWM 27.2VC DO214AA
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
22.1A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMBJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
19.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V