VTVS36ASMF-HM3-18
Manufacturer Part Number:
VTVS36ASMF-HM3-18
Part of Description:
TVS DIODE 36VWM 61VC DO219AB
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
342pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6.24A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
40.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
61V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V