VTVS3V3ASMF-HM3-18
Manufacturer Part Number:
VTVS3V3ASMF-HM3-18
Part of Description:
TVS DIODE 3.3VWM 8.9VC DO219AB
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
2095pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
42.95A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
6.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
8.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V