ATV02W151B-HF
Manufacturer Part Number:
ATV02W151B-HF
Part of Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC SOD123
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
820mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Peak Pulse :
200W
Supplier Device Package :
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min) :
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
243V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
150V