ATV02W220-HF
Manufacturer Part Number:
ATV02W220-HF
Part of Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SOD123
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.63A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123
Power - Peak Pulse :
200W
Supplier Device Package :
SOD-123
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V