ATV02W191-HF
Manufacturer Part Number:
ATV02W191-HF
Part of Description:
TVS DIODE 190VWM 308VC SOD123
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
690mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Peak Pulse :
200W
Supplier Device Package :
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min) :
211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
308V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
190V