VTVS11ASMF-M3-18
Manufacturer Part Number:
VTVS11ASMF-M3-18
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 11.2VWM 18VC DO219AB
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
910pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
21.13A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-219AB
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-219AB (SMF)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
12.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11.2V