SMF24A-HM3-08
- Manufacturer Part Number:
- SMF24A-HM3-08
- Part of Description:
- TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMF
- Applications :
- Automotive
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 244pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 5.1A
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 200W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 26.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 38.9V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 24V