SMF24A-HM3-18
Manufacturer Part Number:
SMF24A-HM3-18
Part of Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMF
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
244pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.1A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
200W
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V