SMF13A-HM3-18
Manufacturer Part Number:
SMF13A-HM3-18
Part of Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMF
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
423pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
9.3A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
200W
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V