SMF54A-M3-08
Manufacturer Part Number:
SMF54A-M3-08
Part of Description:
TVS DIODE 54VWM 88VC SMF
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
148pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.25A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
200W
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
88V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V