SMF20A-M3-08
- Manufacturer Part Number:
- SMF20A-M3-08
- Part of Description:
- TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMF
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 283pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 6.2A
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 200W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 22.2V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 32.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 20V