SMF33A-M3-18
Manufacturer Part Number:
SMF33A-M3-18
Part of Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMF
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
198pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3.8A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
200W
Voltage - Breakdown (Min) :
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V