SMF20A-M3-18
Manufacturer Part Number:
SMF20A-M3-18
Part of Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMF
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
283pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6.2A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
200W
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V