SMF16A-M3-18
- Manufacturer Part Number:
- SMF16A-M3-18
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale Thin Film
- Part of Description:
- TVS DIODE 16VWM 26VC SMF
- Manufacturer :
- Vishay Dale Thin Film
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 343pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 7.7A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-219AB
- Power - Peak Pulse :
- 200W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-219AB (SMF)
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 17.8V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 26V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 16V