CPDF12V0U-HF
Manufacturer Part Number:
CPDF12V0U-HF
Manufacturer/Brand:
Comchip Technology
Part of Description:
TVS DIODE 12VWM 24V 1005/SOD323F
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
60pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
1005 (2512 Metric)
Power - Peak Pulse :
120W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
1005/SOD-323F
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V