SJD16A18L01
Manufacturer Part Number:
SJD16A18L01
Manufacturer/Brand:
YAGEO
Part of Description:
TVS ESD, DFN1610,18V, 50V, REEL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
220pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
25A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
2-WDFN
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DFN1610
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
50V (Typ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V (Max)