PESD3V3L1BAZ
Manufacturer Part Number:
PESD3V3L1BAZ
Part of Description:
TVS DIODE 3.3VWM 26VC SOD323
Applications :
General Purpose
Capacitance @ Frequency :
101pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
18A (8/20µs)
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power - Peak Pulse :
500W
Supplier Device Package :
SOD-323
Voltage - Breakdown (Min) :
5.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
26V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)