PESD30VF1BLYL
Manufacturer Part Number:
PESD30VF1BLYL
Manufacturer/Brand:
Nexperia USA Inc.
Part of Description:
TVS DIODE 30VWM 23VC DFN1006-2
Manufacturer :
Nexperia USA Inc.
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
0.27pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
16A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
SOD-882
Power - Peak Pulse :
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DFN1006-2
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
31V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
23V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V (Max)