CPDH2V5UB-HF
Manufacturer Part Number:
CPDH2V5UB-HF
Manufacturer/Brand:
Comchip Technology
Part of Description:
TVS DIODE 2.5VWM 11.5VC SOD523
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
145pF @ 1MHz (Max)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
9A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SC-79, SOD-523
Power - Peak Pulse :
104W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-523
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
11.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
2.5V (Max)