ESDAXLC18-1BF4
Manufacturer Part Number:
ESDAXLC18-1BF4
Manufacturer/Brand:
STMicroelectronics
Part of Description:
TVS DIODE 18VWM 20VC 0201
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
1.6pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.2A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power - Peak Pulse :
50W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
0201
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
20V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V