PESD3V3S1BLYL
Manufacturer Part Number:
PESD3V3S1BLYL
Part of Description:
TVS DIODE 3.3VWM 6.5VC DFN1006-2
Applications :
Automotive
Capacitance @ Frequency :
35pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
15A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
SOD-882
Supplier Device Package :
DFN1006-2
Voltage - Breakdown (Min) :
4.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
6.5V (Typ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)