15KPA85A/B
Manufacturer Part Number:
15KPA85A/B
Manufacturer/Brand:
YAGEO
Part of Description:
15KPA, P600, 85V, 137.6V, BOX
Manufacturer :
YAGEO
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
109.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
94.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
137.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
85V