1SMB26AT3G
Manufacturer Part Number:
1SMB26AT3G
Manufacturer/Brand:
Fairchild/ON Semiconductor
Part of Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC 425TEPBGA
Manufacturer :
Fairchild/ON Semiconductor
Applications :
Telecom
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
630pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
14.2A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse :
600W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMB
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
42.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V