1SMB15AT3G
Manufacturer Part Number:
1SMB15AT3G
Manufacturer/Brand:
Fairchild/ON Semiconductor
Part of Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMB
Manufacturer :
Fairchild/ON Semiconductor
Capacitance @ Frequency :
1020pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
24A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Product Status :
Active
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V