1SMC33AT3G
Manufacturer Part Number:
1SMC33AT3G
Manufacturer/Brand:
Fairchild/ON Semiconductor
Part of Description:
TVS DIODE 33V 53.3V 64LFCSP
Manufacturer :
Fairchild/ON Semiconductor
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
28.1A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
64-VFQFN Exposed Pad, CSP
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
64-LFCSP-VQ (9x9)
Voltage - Breakdown (Min) :
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V