1SMB24AT3G
- Manufacturer Part Number:
- 1SMB24AT3G
- Manufacturer/Brand:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Part of Description:
- TVS DIODE 24VWM 38.9VC 425TEPBGA
- Manufacturer :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- Telecom
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 675pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 15.4A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- 425-FBGA
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 425-TEPBGA I (19x19)
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 26.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 38.9V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 24V